Šis sertifikatas bendrovėms suteikiamas už ypač aukštą darbo kultūrą, rūpinimąsi darbuotojais ir išskirtines sąlygas. Net 93 proc. Lietuvos padalinio darbuotojų „Macaw“ vertina kaip ypač gerą bendrovę dirbti ir tobulėti.
Šiais metais šį prestižinį sertifikatą „Macaw“ pelnė visose trijose šalyse, kuriose turi savo padalinius: Nyderlanduose (sertifikatą gavo ketvirtą kartą iš eilės), Vokietijoje (sertifikatą gavo antrą kartą iš eilės) ir Lietuvoje.
Kiekvienais metais tarp geriausių darbdavių patenka ir tokios bendrovės, kaip „Mars“, avialinijų bendrovė „SAS“, viešbučių tinklas „Hilton“, technologijų bendrovė „Cisco“, greitųjų siuntų tarnyba „DHL“.
„Great Place to Work“ sertifikatas skiriamas pagal nepriklausomos darbuotojų apklausos rezultatus. Darbuotojai vertina įmonę atsižvelgdami į penkis pagrindinius aspektus: įmonės patikimumą, pagarbą, sąžiningumą, pasididžiavimą darbu bendrovėje ir bendrą įmonės mikroklimatą. „Macaw“ visose trijose šalyse surinko daug didesnį skirtingų kategorijų procentinį vertinimą, nei reikalaujama norint gauti šį sertifikatą.
„Macaw“ kompetencijų centro Lietuvoje vadovė Justė Stasinienė sako, kad bendrovei tai didelis įvertinimas: „Esu be galo laiminga dėl šio neeilinio pasiekimo. Rezultatai rodo, kad einame tinkama linkme, ir man ypač džiugu, kad per penkerius metus, kuriuos „Macaw“ yra Lietuvoje, pavyko sukurti darbuotojams išskirtines sąlygas. Ne kartą sakėme ir dar kartosime, kad didžiausias mūsų įmonės turtas yra specialistai, todėl kasdien stengiamės jiems sudaryti geriausias sąlygas dirbti ir tobulėti.“
Daugiau kaip 90 proc. darbuotojų pasitiki įmone
„Macaw“ padalinio Lietuvoje darbuotojai jau ketverius metus dalyvauja tokio tipo apklausoje, bet tik nuo praėjusių metų bendrovė galėjo pretenduoti gauti tokį sertifikatą ir mūsų šalyje. Kaip teigia visos „Macaw“ žmogiškųjų išteklių vadovas olandas Ronaldas Van Esas, Vilniaus padalinio darbuotojai bendrovę vertina ypač gerai ir visų penkių sričių vertinimas yra didesnis nei 90 procentų. Kad didžiuojasi dirbdami įmonėje, pareiškė 90,5 proc. darbuotojų, 92,3 proc. darbuotojų vertina, kad įmonė yra sąžininga su jais, 93,4 proc. teigia, kad kolektyvas yra draugiškas, 93,6 proc. darbuotojų mano, kad įmonė yra patikima.
„Man ypač džiugu matyti, kad darbuotojai vertina mūsų darbo kultūrą ir svarbiausius dalykus – pasitikėjimą, pagarbą darbuotojui, saugios aplinkos užtikrinimą ir nuolatines tobulėjimo galimybes. Šie rezultatai tik dar kartą patvirtina, kad turime stiprią komandą, kuri padeda ir palaiko vieni kitus. Net ir šiais laikais, kai mums visiems tenka daug dirbti iš namų, matome, kad komandų solidarumas ir noras padėti vienas kitam yra labai didelis. O man, įmonėje esančiam atsakingam už visus šiuos procesus, tai yra ypač didelis įvertinimas“, – sako R. Van Esas.
Vis dėlto „Macaw“ atstovas pastebi, kad nors rezultatai šiais metais yra puikūs, stovėti vietoje nereikėtų: „Rezultatai yra nuostabūs, tačiau tai nereiškia, kad turime užmigti ant laurų. Analizuojame rezultatus, kad ateityje galėtume juos tobulinti ir sukurti dar geresnes sąlygas savo darbuotojams. Tarkime, ne visose šalyse buvo labai gerai įvertintas teiginys „Jaučiuosi gerai dėl to, kaip įmonė prisideda prie bendruomenės stiprinimo“ – šis rodiklis siekė vos 54,2 procento. Taigi dar turime tobulėti ir tai darysime artimiausiu metu, kad taptume dar geresne įmone savo komandai.“
Išskiria įmonės stiprybes
Anot „Macaw“ atstovų, vienas svarbiausių dalykų, kurį vertina darbuotojai, – galimybė būti savimi. Be to, jie įvardija įmonę kaip labai gerą vietą dirbti: „Darbuotojų apklausoje teiginį „Macaw“ yra labai gera vieta dirbti“ palankiai įvertino daugiau kaip 80 proc. darbuotojų visose trijose šalyse. Taip pat matome, kad ypač daug mūsų specialistų vertina kolegų rūpinimąsi vienas kitu. Šį teiginį teigiamai įvertino net 86 proc. mūsų kolegų“, – sako J. Stasinienė.
Net 89,7 proc. respondentų sutinka, kad jiems suteikiama daug atsakomybės ir bendrovės vadovybė jais pasitiki, niekada „nežiūri per petį“ atliekant darbus. 90 proc. apklaustųjų mano, kad visa „Macaw“ bendrovės vadovybė elgiasi sąžiningai ir etiškai.
„Kitas labai svarbus aspektas yra tai, kad net 97 proc. respondentų teigia, jog mūsų bendrovė yra „saugi“ – čia dirbti saugu ir patogu. Tai lemia puikūs biurai visose šalyse, naujausia technika ir technologijos, bendrovės suteikiamos darbuotojams“, – rezultatus komentuoja J. Stasinienė.
„Kitas man labai svarbus rodiklis yra sąžiningumas. Net 99,4 proc. visų apklaustųjų mano, kad mūsų įmonė su jais elgiasi sąžiningai, nepriklausomai nuo jų lyties, tikėjimo ar užimamų pareigų. Tai parodo mūsų bendrovės stiprybę ir atvirumą“, – tęsia J. Stasinienė.
Rūpinimasis darbuotoju ne tik darbe
J. Stasinienė pasakoja, kad 2021-aisiais metais bendrovė daug dėmesio skyrė iniciatyvoms, kurių tikslas – gerinti darbuotojų sąlygas ne tik darbo vietoje, bet ir jiems dirbant nuotoliniu būdu.
„Praėjusiais metais „Macaw“ Lietuvoje pradėjo įgyvendinti ne vieną iniciatyvą. Kiekvienam darbuotojui skiriame 500 eurų namų biurui įsirengti, leidžiame ir net skatiname nuotolinį darbą, teikiame nemokamas psichologo konsultacijas. Pradėta daug iniciatyvų, ir matome, kad jos tikrai duoda didelę naudą, nes specialistai vertina įmonę vis geriau ir geriau“, – sako J. Stasinienė.
Apie „Great Place to Work“
„Great Place to Work“ veiklą pradėjo 1981 metais Jungtinėse Amerikos Valstijose, kai vieno žinomiausių to meto leidinių „New York“ vyriausiasis redaktorius paprašė kelių verslo žurnalistų išleisti leidinį apie 100 darbuotojui geriausių Jungtinių Amerikos Valstijų bendrovių. Po kelerių metų panašūs vertinimai pradėti atlikti ir Europoje.
„Great Place to Work“ šiuo metu veikia 60-yje šalių, o apklausose dalyvauja įvairių veiklos sričių ir dydžio bendrovės.