„Esame be galo laimingi, nes prie mūsų kolektyvo prisijungė labai įvairių žmonių. Kai kurie iš jų dar prieš metus dirbo su IT visai nesusijusius darbus – turime naują kolegę, kuri daugiau kaip dešimt metų sėkmingai dirbo interjero dizainere, kita nauja mūsų darbuotoja ilgus metus dirbo finansų sektoriuje. Tai yra didelės šių žmonių asmeninės pergalės, nes per tokį trumpą laiką jie sugebėjo persikvalifikuoti ir sėkmingai pradėti dirbti mūsų bendrovėje“, – sako K. Gružauskienė.
Gegužės mėnesį prasidėjusi „Macaw Power Apps“ akademija kvietė norinčiuosius dalyvauti trijų savaičių paskaitų sesijose, po kurių gabiausiems dalyviams buvo pasiūlyta atlikti praktiką „Macaw“, o vėliau – prisijungti prie olandų bendrovės kolektyvo.
„Power Platform“ ekspertas ir pagrindinis akademijos lektorius Mantas Umbrasas teigia, kad per ganėtinai trumpą laiką šeši nauji specialistai sugebėjo įsisavinti daug žinių ir nuo pat pirmos darbo dienos su kolegomis Nyderlanduose sėkmingai dirba su įvairiais projektais.
„Power Platform“ yra išskirtinė tuo, kad su šia technologija gali dirbti kiekvienas. „Macaw Power Apps“ akademija įrodė, kad žmogus gali greitai sėkmingai išmokti naudotis šiuo galingu „Microsoft“ įrankiu. Man labai smagu, kad radome tinkamų žmonių – jų žinios yra labai geros, be to, jie puikiai įsiliejo į mūsų kolektyvą ir jau nuo pat pirmos dienos sėkmingai dirba su projektais.“
Vienas iš šešių naujų specialistų Vilniaus universiteto studentas Ovidijus sako, kad „Power Apps“ akademija yra gera galimybė pradėti karjerą IT sektoriuje.
„Kai pamačiau, kad organizuojama akademija, norėjau į ją patekti, nes maniau, kad tai puiki galimybė išmokti naujų dalykų ir suprasti, kaip dirba didelės IT bendrovės specialistai. Ir man tai padarė be galo didelį įspūdį, todėl, gavęs pasiūlymą dirbti „Macaw“, ilgai tikrai nesvarsčiau. Jaučiu, kad tai unikali vieta tobulėti, ir esu tikrai dėkingas „Macaw“ už suteiktą šansą“, – sako O. Vaštakas.
Kitas sėkmingai akademiją baigęs dalyvis – ne vienus metus Lietuvoje gyvenantis makedonas Aco.
„Į „Power Apps“ akademiją žiūrėjau kaip į galimybę išmokti naujų dalykų ir pradėti dirbti „Macaw“ ir IT sektoriuje. Nuo pirmos dienos jaučiu, kad tai yra puiki vieta tobulėti, ir tikrai nesigailiu pasirinkęs naują gyvenimo iššūkį“, – sako Aco.
„Power Apps“ – galingas verslo įrankis
„Su šiuo įrankiu galima kurti programėles verslui. Pavyzdžių gali būti įvairių. Praėjusiais metais mūsų įmonė su „Power Apps“ sukūrė darbo vietų rezervavimo sistemą, kuri leidžia darbuotojams darbe jaustis daug saugiau, nes mobiliuoju telefonu jie gali rezervuoti savo darbo vietą, kurioje kelias dienas niekas nedirbo“, – sako M. Umbrasas.
Anot M. Umbraso, šis įrankis leidžia verslui skaitmenizuoti daug procesų: „Esame įgyvendinę ne vieną projektą, kai sudėtingus ir daug administravimo reikalaujančius procesus su „Power Apps“ perkėlėme į paprastą programėlę – tai leido smarkiai optimizuoti ir pagreitinti procesus. Matome vis didėjantį verslo susidomėjimą šia platforma ir jos galimybėmis, nes kuriant programėles su „Power Apps“ nereikia sudėtingo kodo ir patys įmonės darbuotojai gali jas tobulinti. Būtent todėl IT srityje darbas su „Power Apps“ ateityje bus vienas perspektyviausių.“
„Macaw“ – viena geriausių darbdavių visoje Europoje
„Macaw“ ketvirtus metus iš eilės gavo „Great Place to Work“ sertifikatą ir buvo pripažinta viena geriausių darbdavių Nyderlanduose. Šiais metais pirmąjį tokį įvertinimą gavo ir „Macaw“ padalinys Vokietijoje. Organizacija „Great Place to Work“ Lietuvoje tyrimo neatlieka, bet Lietuvos „Macaw“ padalinio darbuotojų apklausos rezultatai įtraukiami į bendrą vertinimą.
Kiekvienais metais tarp geriausių darbdavių patenka ir tokios bendrovės, kaip „Mars“, avialinijų bendrovė „SAS“, viešbučių tinklas „Hilton“, technologijų bendrovė „Cisco“, greitųjų siuntų tarnyba „DHL“.
Bendrovės „Macaw“ finansų vadovas Ronaldas van Esas sako, kad „Great Place to Work“ apdovanojimas dar kartą įrodė, kad jau dvidešimt penkerius metus kuriama darbo kultūra pasiteisina ir darbuotojai ja be galo patenkinti.
„Mūsų darbo kultūra, orientuota į pasitikėjimą, bendradarbiavimą, darbuotojų gerovę ir tobulėjimą, pasiteisina ir šiandien dar kartą galime matyti to rezultatą, nes mūsų darbuotojai visose šalyse įmonės darbo kultūrą vertina labai teigiamai. Šis tyrimas atspindi visos organizacijos darbuotojų nuomonę apie mus pačius ir tai, kaip žmonės jaučiasi dirbdami mūsų bendrovėje tiek Nyderlanduose, tiek Vokietijoje, tiek ir Lietuvoje“, – sako R. Van Esas.
Atlikto tyrimo duomenimis, net 88 proc. visų „Macaw“ darbuotojų nurodė, kad bendrovė – puiki vieta dirbti ir tobulėti. 91 proc. kolegų atsakė, kad jaučia, jog gali pasikliauti kolegomis, o net 89 proc. – kad dirbdami „Macaw“ jaučiasi laisvai. 84 proc. visų darbuotojų teigė, kad šioje įmonėje jie skatinami siekti geresnių rezultatų ir kartu gali suderinti darbą ir laisvalaikį. Anot „Great Place to Work“ tyrėjų, bendras „Macaw“ įvertinimas siekia 80 proc., o tai yra net dešimt procentų daugiau nei vidurkis.